Telefonda Google açılmıyor ne yapmalıyım?

Telefonda Google açılmıyor ne yapmalıyım? Bu kez Sign In Up ekibi olarak bu kez konumuzu Google gibi internet için hayati önem taşıyan bir ögenin çalışmaması durumunda neler yapabileceğimize odakladık.

Google’da arama yapmaya ne zaman ihtiyacımızın olacağını asla bilemeyiz. Basit yapısı ve çabuk sonuç veren çalışma prensibiyle Google, arama motorları arasında hiç şüphesiz 1 numara. Bu yüzden de Google’la ilgili herhangi bir sorun yaşamamız durumunda alternatif arama motorlarına yönelmeyi çoğumuz istemeyiz. Öyle ya, en iyi arama sonuçlarını almaktansa neden kendimizi internetin sonsuzluğundan mahrum bırakalım? Sign In Up ekibi “Telefonda Google açılmıyorsa ne yapmalıyım?” sorusuna en pratik ve etkili çözüm yöntemlerini sıralayarak yanıt veriyor. Bu arada arzu ederseniz Google’ın sunduğu çözümlere de buradan ulaşabilirsiniz.

Telefonda Google açılmıyor ne yapmalıyım?

  • Telefonu Yeniden Başlatın

Telefonda Google açılmıyor ya da Google açılıyor ama sayfalar açılmıyor diyorsanız klasik çözüm yöntemlerinden biri de restart seçeneğini kullanmaktır. Telefonunuzu yeniden başlatmanız hem sisteminizde hem de uygulamalarınızda birçok içeriğin temizlenmesine yardımcı olur. Ayrıca sorun giderme yöntemleri arasında hem en eskisi hem de en zararsızıdır. 🙂

  • İnternet Bağlantınızı Sıfırlayın

Telefonda Google açılmıyor ne yapmalıyım diyorsanız bir de internet bağlantınızı sıfırlama seçeneğini deneyin. Telefonun internet bağlantısını sıfırlamak da Google’ın açılmaması durumunda kullanılan bir çözüm yöntemidir. İnternet bağlantısının stabil olmadığı durumlarda Google arama süreci sekteye uğrayabilmektedir. Özellikle Android kullanıcılarının Google Widget seçeneği de olduğu düşünüldüğünde internet bağlantısının sıfırlanması büyük önem arz etmekte. Wi-Fi ya da mobil veri, hiç fark etmez. İnternet bağlantınızı sıfırlayın ve Google’ın açılıp açılmadığını tekrar kontrol edin.

  • Google Arama Widget’ını Tekrar Ekleyin

Google Arama Widget’ını silip tekrar eklemek de telefonda Google neden açılmıyor sorunuza cevap için uygulayabileceğiniz bir diğer çözüm yöntemidir. Mutlaka denemenizi ve daha sonra tekrar Google Arama’yı kontrol etmenizi öneriyoruz. (Ayrıca bk. Google arama çubuğunu ana ekrana ekleme)

  • Google Uygulamasını Yeniden Başlatın

Ayrıca Google uygulamasını yeniden başlatmak da telefonda Google açılmıyorsa önemli bir çözüm yöntemidir. Aslında yapmanız gereken uygulamayı durdumaya zorlamaktır. Telefonunuzda Ayarlar’dan Uygulamalar bölümüne gelin. Şimdi Uygulama Yöneticisi’ne gelin. Google’u bulun. Seçeneklerden “Durdurmaya zorla”ya dokunun. Telefonunuzu yeniden başlatıp Google’ı tekrar kontrol edin.

  • Google’da Önbellek Temizliği Yapın

Google’da önbellek temizliği yapmak da Telefonda Google açılmıyor ne yapmalıyım sorusuna verebileceğimiz önemli cevaplardan biridir. Yaşadığınız sorunun ortadan kalkması için mutlaka bu yöntemi de denemeniz gerekir. Google önbellek temizliği için Android telefonunuzda Ayarlar’a girin. Uygulamalar >> Uygulama Yöneticisi >> Google >> Depolama >> Önbelleği Temizle

Yorumunuzu paylaşın

%d blogcu bunu beğendi: