Google Kurumsal Mail, Şirket İçin Gmail Kurumsal Mail Hesabı

google kurumsal mail, şirket için gmail kurumsal mail hesabı açma, Google kurumsal mail ücretleri, kurumsal Mail Gmail, Kurumsal mail, Google Workspace, kurumsal e-posta, Google ücretli mail, Gmail, Gmail kurumsal Mail Kurulumu, Gmail kurumsal Mail ücretleri, Google kurumsal Mail, gmail e-posta, Gmail kurumsal giriş, Kurumsal mail

Google Workspace’in kurumsal mail adresi hizmetinden yararlanarak Gmail kurumsal mail hesabı kurulumu için harika basit adımlardan bahsedeceğiz. Şirket için Gmail (G Suite), Google’ın sektör lideri profesyonel bir e-posta barındırma hizmetidir ve yeni bir hesap oluşturmak hızlı ve kolaydır. Tek yapmanız gereken Google Workspace’e gitmektir. “Başlayın“ı tıklamanız ve komutları takip etmeniz yeterlidir. Google Workspace (eski adıyla G Suite), yalnızca kendi alanınızı bağlamanıza ve profesyonel Gmail e-posta adresleri oluşturmanıza olanak sağlamaz. Ayrıca, Google kurumsal mail hizmeti Workspace’in belirlediği Gmail kurumsal fiyat kullanıcı başına ayda ₺29 gibi düşük bir ücrettir.

Şirketiniz için bir kurumsal Gmail hesabı kurmaya hazır mısınız? Google Workspace’e gidin ve birkaç dakika içinde Google kurumsal e-posta adresinizi alın.

Google Workspace ile Gmail Kurumsal Mail Hesabı Açma

 1. Google Kurumsal Mail Hizmeti Workspace’e gidin.
 2. Ardından şirket bilgilerinizi girin.
 3. Google Workspace’le şirket iletişim bilgilerinizi paylaşın.
 4. Varsa şirket mailiniz için alan adınızı girin.
 5. Sonraki adıma alan adına sahip olup olmamanıza göre geçin.

1. Google Kurumsal Mail Hizmeti Workspace’e Gidin

 • İşleme Başlayın. Bir Gmail şirket maili kurulumuna başlamak için bir Google Workspace kurumsal mail hesabı edinmeniz gerekir. Google Workspace’e gidin ve “Başlayın” düğmesini tıklayın. Ardından, işletmenizin adını, kuruluşunuzdaki çalışan sayısını ve kuruluşunuzun ülkesini girmeniz istenecektir. Sonraki ekranda, iletişim bilgilerinizi girmeniz istenecektir.

google kurumsal mail hesabı açma sayfası

2. Şirket Bilgilerinizi Girin

google kurumsal mail hesabı açmak için iletişim bilgilerini girme

3. Google Workspace’le Şirket İletişim Bilgilerinizi Paylaşın

google kurumsal mail hesabı açarken şirket bilgilerini girme

Google kurumsal mail hesabı açarken şirket iletişim bilgilerinizi tamamen doğru ve eksiksiz girin.

 

4. Varsa Şirket Maili İçin Alan Adı Girin

Tüm iletişim ve kişisel bilgileriniz girdikten sonra, hâlihazırda bir alan adınızın olup olmadığı sorulacaktır. Bunu yaparsanız, doğrudan Google’dan bir alan adı bulup satın almak için “Evet, kullanabileceğim bir tane var“ı seçin ve değilse “Hayır, bir taneye ihtiyacım var“ı seçin. Bir alan adınız yoksa ancak Google’dan bir alan adı almak istemiyorsanız herhangi bir alan adı sağlayıcıdan bir tane alabilirsiniz.

gmail kurumsal şirket hesabı açmak için alan adı bilgileri

Google Kurumsal Mail İçin Alan Adı Seçimi

 • Alan adınız varsa: Google kurumsal mail adresiniz için kullanmak istediğiniz bir alan adınız zaten varsa girin. Bu adım, Google’ın alan adınıza erişmesini sağlayan alan adı doğrulama işlemini tamamlamanızı ister. Bunu yapmak için alan adı kayıt sitenizi ziyaret edin ve ardından Google Workspace’in sağladığı MX kayıtlarını DNS’nize girin. Çoğu alan adı kayıt şirketi, bunun nasıl yapılacağı hakkında bilgi verir.

gmail şirket hesabı açmak için alan adım var

 • Alan adınız yoksa: Hâlihazırda bir alan adınız yoksa, bir tane kaydetmeniz gerekir. Bu, kurumsal mail adresinizin @ işaretinden sonra gelen kısmı olacaktır (örneğin, adınız@alanadiniz.com). Bir alan adı kayıt şirketi kullanarak alan adınızın uygun olup olmadığını görmek için arama yapabilirsiniz. Öyleyse, kurumsal mail adresiniz için kullanmak üzere etki alanını kaydedebilirsiniz. Değilse, çoğu kayıt şirketi size alternatiflere bir bağlantı sağlayacaktır veya yeni bir alan adı girebilirsiniz.

gmail şirket hesabı açmak için alan adım yok

 • Sonraki adım: Burada Gmail kurumsal mail adresiniz için kullanıcı adınızı ve parolanızı seçmeniz gerekir. Şirketler, tutarlı ve organize edilmesi kolay tutmak için kuruluşlarının tamamında aynı e-posta adresi biçimini korumalıdır. Bu bilgileri girdikten sonra robot olmadığınızı onaylayın ve “Kabul Et ve Devam Et“i tıklayın.
 • Son adım: Bu son adımda ödeme planınızı gözden geçirmeniz istenecektir. Google kurumsal mail hizmeti Workspace sizi otomatik olarak Business Standard planına yönlendirir. Bunun yerine, bu planı onaylamanız ve ardından yeni hesap kurulumunu tamamladıktan sonra eski sürüme geçmeniz gerekir. Bu, 14 günlük ücretsiz bir denemedir ve henüz faturalandırılmayacaksınız. “İleri” ye tıklayın, ardından ödeme bilgilerinizi girin. Bittiğinde, siparişinizi onaylayın ve ödeme işlemini tamamlayın.

Şirket İçin Google Kurumsal Mail Ücretleri

Şirket hesabı kurmak için Gmail’i kullanmak büyük avantajlar sağlar, ancak elbette ücretsiz değildir. Neredeyse her bütçeye veya şirket boyutuna uygun çeşitli paketler vardır. Google kurumsal mail hesabı açma başlangıç ücreti kullanıcı başına aylık ₺29’dir. Google’ın Gmail kurumsal mail paketleri arasındaki ₺29’lik Business Starter planı, küçük ve orta boy şirketler için oldukça hesaplıdır.

 1. Business Starter kullanıcı başına aylık 29 lira
 2. Business Standart kullanıcı başına aylık 58 lira
 3. Business Plus kullanıcı başına aylık 108 lira
 4. Enterprise kullanıcı başına aylık ücret Google kurumsal mail satış ekibiyle belirlenir.

google şirketler için kurumsal mail hesabı açma ücretleri

Gmail Kurumsal Mail Kurulumu

Artık kurumsal Gmail hesabı kurduğunuza göre, e-posta giriş yapabilir, eksiksiz Google üretkenlik ve ortak çalışma araçları paketi de dâhil olmak üzere hesabınıza erişebilirsiniz. Eski e-postalarınızı yeni Gmail hesabınıza aktarmak istiyorsanız, e-postalarınızı taşıyabilirsiniz. Değilse, İşletmeler için Gmail’in işlevlerini genişletmek için yeni e-posta uygulamaları veya Gmail uzantıları eklemeyi düşünün.

 • E-postayı Gmail’e taşıma: admin.google.com’a gidin. Oradan, “Uygulamalar”ı tıklayın. “Kurulum” bölümünde, “Kullanıcı e-posta yüklemeleri”nin yanındaki kutuyu işaretleyin ve “Kaydet”i tıklayın. Son olarak, Gmail’e dönün, “Ayarlar”a gidin ve içe aktarma işlemini başlatın. Daha fazla bilgi ve sorun giderme için Google Workspace Yardım’ı ziyaret edin.
 • E-postanızı özelleştirin: Gmail ile, e-posta hesabınızı profil resmi eklemekten “Ayarlar” seçeneği altında özel bir e-posta imzası oluşturmaya kadar çeşitli şekillerde özelleştirebilirsiniz. Alternatif olarak, en iyi e-posta imza oluşturma araçlarından birini kullanmayı deneyin.
 • Yeni kullanıcılar ekleyin: Çalışanlarınız için İşletmeler için Gmail e-posta hesapları oluşturmanız gerekiyorsa, Google Domains’e gidip menüden “E-posta”yı seçip “Yeni Ekle” seçeneğini tıklayarak yeni kullanıcılar ekleyebilirsiniz. Adım adım talimatları izleyin.
 • Gmail’i uygulamalarla güçlendirin: E-posta uygulamalarını kullanarak üretkenliğinizi (ve hatta satışlarınızı) artırın.

Google Kurumsal Mail Hesabı Açmanın Avantajları

Kurumsal Gmail hesabı açmanın en güzel yanlarından biri, kullanıcı dostu olacak şekilde tasarlanmış olmasıdır. Buna karşılık, profesyonel e-posta adresleri oluşturmak şaşırtıcı derecede basittir, ancak profesyonel e-posta ihtiyaçlarınız için Gmail’i kullanmayı düşünmeniz için diğer nedenler de burada.

 • Şirketler arasında kullanımı en yüksek olan şirket mail hesabı barındırma hizmetidir.
 • Güçlü üretkenlik ve işbirliği paketi mail hizmetine dâhildir.
 • Önde gelen rakibi Microsoft’tan daha iyi bir hizmettir.
 • Yerleşik gelişmiş gizlilik ve güvenlik özellikleri vardır.

Kurumsal şirket maili kullanmanın dezavantajlarından da bahsetmek gerekirse Kişisel kullanım için Gmail‘den farklı olarak, Şirketler İçin Gmail ücretsiz değildir. Ayrıca kurumsal düzeyde fiyatlandırmanın şeffaf olmadığını da eklememiz doğru olacaktır.

 1. Google Workspace (eski adıyla G Suite) hesabı, normal bir Google hesabının ücretli sürümüdür ve daha fazla güvenlik ve özellik ile birlikte gelir. Yani Gmail’in kurumsal hesap versiyonudur. Şirketler, işletmeler, kâr amacı gütmeyen kuruluşlar, eğitim tesisleri ve devlet kurumları genellikle çalışma arkadaşları ve paydaşlarıyla işbirliği yapmak için Workspace’i kullanır.
 2. Gmail hesabındaki yönetici, Workspace içindeki tüm özelliklere erişmeniz için size kendi e-posta adresinizi verecektir. Bu, özellikle kişisel ve işle ilgili yazışmalarınızı ayırmak için önemlidir.
 3. Ayrıca işletmenizi geliştirmenize yardımcı olacak bir dizi araca erişiminiz olur. Bu, başka bir e-postayı yönetmek istemeyen ve tüm bildirimlerini tek bir gelen kutusunda görmek isteyenler için idealdir. Örneğin, bir hesapla, farklı e-posta adreslerinde oturum açmadan tüm bunlara farklı sekmelerde kolayca giriş yapabilirsiniz:
 • Google Benim İşletmem
 • Google Search Console
 • Analytics
 • Google Reklamları

Kişisel Gmail hesabınızda oturum açarken sorun yaşıyorsanız inceleyebilirsiniz: Gmail Oturum Aç

Bu Sign In Up makalesine bir yorum yapın