Bir Google Hesabı ekleme sorunu başta Android telefonlar olmak üzere iOS, iPad ve bilgisayar kullanıcıları için de kâbus gibidir. Google hesabı ekleyemiyorsanız özellikle telefonlar için konuşmak gerekirse Android ve iOS telefonlardan en iyi şekilde yararlanmanın neredeyse imkânsızdır. Android telefonlarda Google Play Store’dan uygulama yüklemek için Google hesabına ihtiyacınız vardır. Tüm cihazlarda dosyalarınızı Google Drive’da depolamak, resimlerinizi ve videolarınızı Google Fotoğraflar ile yedeklemek ve Google hesabınıza bağlı bir dizi başka kullanışlı özellik için yine Google hesabı eklemeniz gerekir. Ama ya Google hesabı ekleme sorunu yaşarsanız.

İşte o zaman Google’ın sunduğu bu harika hizmetlerden yararlanamazsınız. Her Android ve iOS kullanıcısının bilmesi gereken kolay bir şey gibi görünse de, bazı kullanıcılar telefonlarına Google hesabı ekleme sorunu yaşar ve Google’ın sunduğu bu kullanışlı özelliklerden mahrum kalır. Endişelenmeyin ve aşağıdaki basit kılavuzumuzu inceleyin. Umuyoruz ki sorun giderme önerilerimiz ile Google hesap ekleme bir sorun olmaktan çıkacaktır.

Telefonlarda Google Hesabı Ekleme Sorunu

Google hesabınız eklenemedi tekrar deneyin ya da Google’da oturum açılamadı. Hangi hatayı alırsanız alın bu, oldukça can sıkıcıdır ve hemen çözmek istersiniz. Bununla birlikte Android ya da iOS telefonunuza bir Google hesabı ekleyemiyorsanız bunun birçok nedeni vardır. Sorun, Google sunucusu ya da Google Play hizmetlerindeki (veya diğer Android uygulamalarındaki) hatalar kaynaklıdır. Ya da önbellekler ya da güncel olmayan yazılımlardan kaynaklanabilir. Her şeye rağmen çoğu durumda Google hesap ekleme sorununu kolayca düzeltebilirsiniz.

Android telefonlar ve tabletler: Öncelikle Android’de Google hesabı ekleme sorunu yaşarsanız deneyebileceğiniz yöntmler aşağıdaki gibidir.

 1. Telefonunuzu ya da tabletinizi yeniden başlatın. Ardından Android’de bir Google hesabı ekleyip ekleyemediğinizi kontrol edin.
 2. Yeniden başlama işe yaramadıysa Google Play Hizmetleri uygulamasında önbellek ve veri temizliği yapın:
  1. Cihazınızı açın.
  2. Uygulamalar ve bildirimler’e dokunun.
  3. Ardından Tüm uygulamaları görme‘yi seçin.
  4. Listeden Google Play Hizmetleri’ni bulun ve seçin.
  5. Ardından Depolama ve önbellek’e dokunun.
  6. Google Play Hizmetleri uygulamasını sıfırlamak için Temizle (veya Verileri temizle) üzerine dokunun.
  7. Ardından cihazınızı yeniden başlatın ve tekrar Google hesabı eklemeyi deneyin. Hesap ekleyemiyorsanız üçüncü adıma geçin.
 3. Cihazınıza hâlâ bir Google hesabı ekleyemiyorsanız Google Play Hizmeti uygulamasını ve cihazınızı en son sürüme güncelleyin.
 4. İnternet bağlantınıı sıfırlayın. Cihazınızı yeniden başlatın.
 5. Cihazınızda derin temizlik yapın.

iOS Cihazlarda Google Hesabı Ekleme Sorunu

Birçok iPhone ve iPad kullanıcısı Google hesaplarını sorunsuz bir şekilde cihazlarına ekleyebilir. Ancak bazen tıpkı Android telefonlarda olduğu gibi iOS’larda da Google hesabı ekleme hatası alabilirsiniz. iPhone ya da iPad’inize bir Google hesabı eklemek; kişisel verilerinizi, e-postalarınızı, fotoğraf ve diğer dosyalarınızı senkronize edebilmenizi sağlar. Ve bunun gibi çok daha fazla hizmetten yine Google hesabı ekleyerek yararlanırsınız. İşte Google hesap ekleme sorunu yaşadığınızda tüm bu hizmetlere erişemez ve verilerinizi senkronize edemezsiniz.

iPhone ve iPad’lerde Google hesap ekleme sorunu genellikle Gmail’den kaynaklanır. Drive’ım, Fotoğraflar, Gmail, Chrome gibi uygulamalara Gmail hesabınızla giriş yaparsınız. Ve genelde bu uygulamalar birbirleriyle oldukça uyumlu çalışır. Fakat Gmail hesabınızda bir sorun olduğu takdirde aşağıdaki hata mesajlarını alabilirsiniz:

iPhone ya da iPad’inizde bu hata mesajlarını aldıysanız aşağıdaki çözüm önerilerini lütfen deneyin:

 1. Cihazınızı yeniden başlatın.
 2. Gmail şifrenizi değiştirin.
 3. İnternet ayarlarınızı sıfırlayın.
 4. Cihazınızı güncelleştirin.
 5. Google uygulamalarını güncelleştirin.
 6. Hesap ekleme sorunu yaşadığınız uygulamayı silip yeniden yükleyin.

Ayrıca “Evet, bendim” butonu ve “Google Hesabınıza erişim izni verme” işlemlerini de deneyin. Nasıl yapacağınızı öğrenmek için makalemizi okumaya devam edin.

Google Hesabı Ekleme Sorununun Çözümü İçin “Evet, bendim” Butonu

Bir oturum açma girişimini engelledik şeklinde bir hata mesajıyla birlikte onay butonu olarak “Evet, bendim” çıkar. Cihazınızda Google hesabı ekleme sorunu yaşamanızın nedeni bu da olabilir. Bu sorunu gidermenin yolu da oturum açma girişimini sizin yaptığınızı Google’a söylemektir. Yani “Evet, bendim” butonu ile hesap ekleme işlemini sizin yaptığınızı sisteme bildirmek.

Cihazınızda Google hesap ekleyememe sorununuzu “Evet, bendim” butonunu bularak çözmek için oturum açmanız gerekir. Bunu da sorun yaşadığınız cihazdan değil, başka bir cihazdan yapmalısınız. Şimdi sorun çözme adımlarına geçelim.

google play store hesap sorunu evet bendim

google hesabı ekleme sorunu, google hesap ekleme sorunu, google hesabı ekleme sorununun çözümü

google hesap ekleme sorununu çözme, google'da hesap ekleme sorununun çözümü, google hesabı ekleyemiyorum sorunu

google bir oturum açma girişimini engelledik

google hesabı ekleme sorununun çözümü, google hesabı giriş etkinliği, giriş yapılan cihazlar, google giriş etkinliğimi incele

Google Hesabınıza Erişim İzni Verme

iPhone ve iPad cihazlarda Google hesabı ekleme sorunu yaşayanlar için bir diğer çözüm yöntemi de erişim izni vermektir. Bunu, Google Captcha Sıfırlama ya da Unlock Captcha olarak da tanımlayabiliriz. Eğer yeni bir iOS cihazda ya da uygulamada oturum açıyorsanız, güvenlik için bir önlem olarak Google bu aşamayı sunar. Google hesabı ekleme sorununuzu çözmek için Captcha yöntemini de deneyin. Bunun için aşağıdaki talimatları uygulayın.

Google Drive Hesap Ekleme Sorunu

Google Drive, bir dosya depolama hizmetidir ve hesap ekleme sorunu yaşamanız durumunda hesabınızdaki dosyalarınıza erişemezsiniz. Drive masaüstü tarayıcılarda genellikle sorunsuz çalışır ancak bazen oturum açma sorunları yaşayanlar da olabilmektedir. Google Drive’da yaşanan yaygın sorunlar aşağıdaki şekilde ortaya çıkar:

 1. Bağlantı sorunları: Google Drive internet bağlantısı çevrimdışı görünüyor
 2. Oturum sorunları: Google Drive oturum açmadınız hatası (Google Drive oturum açılamadı)
 3. Yükleme sorunları: Google Drive yükleme bekleniyor

Bu üç yaygın hatanın denenmiş en iyi çözüm yöntemlerini bir sonraki başlıkta bulabilirsiniz. Yaşadığınız diğer Google Drive sorunlarını makalemizin altına yorum olarak paylaşabilir ve bize çözüm yöntemi başvurusunda bulunabilirsiniz. Şimdi Google Drive oturum açma sorunu için mutlaka uygulamanız gereken çözüm yöntemlerine geçelim.

Sorun 1: Google Drive internet bağlantısı çevrimdışı görünüyor

Google Drive internet bağlantısı çevrimdışı görünüyor hatası, kullanıcıların aldığı en yaygın hatalardan biridir. Drive’ın internet bağlantınızı çevrimdışı olarak algılaması ve yanıt vermemesi, onu çevrimdışı modunda kullanabileceğiniz anlamına gelir. Dolayısıyla uygulamada en güncel dosyalarınızı görüntüleyemezsiniz. Google Drive’ın mevcut cihazınızdaki ağ bağlantısı hataları da dâhil olmak üzere internetinizi çevrimdışı görmesinin altında yatan birçok sebep bulunabilir. Google Drive internet bağlantısı Mac, Windows ve mobil cihazlarda çevrimdışı görünüyorsa bu sorunu çözmek için aşağıdaki talimatları uygulayabilirsiniz.

Çözüm 1: İnternet bağlantınızı kontrol edin

Yapmanız gereken ilk şey internet bağlantınızı kontrol etmektir. Google Drive’daki dosyalarınıza ne zaman erişmek isterseniz, sabit bir Wi-Fi veya mobil veri ağı bağlantısı olduğundan emin olmalısınız.

Ardından Drive’daki çevrimiçi olma durumunuzu denetleyin.

Çözüm 2: Çevrimdışı dosyaları devre dışı bırakın

Google Drive çevrimdışı modu, dosyalarınıza internet olmadan erişmenizi sağlar. Ancak bazen, çevrimdışı kullanma özelliği dosyalara çevrimiçi erişimi engelleyen bir sorunla karşılaşabilir. Google Drive çevrimdışı çalışma özelliğini devre dışı bırakmak için bilgisayar ve telefonda farklı ayarlar yapmanız gerekir:

Çözüm 3: Googledrivesync.exe’yi sonlandırın

Bazen, Google Drive uygulamanızda geçici bir hata olduğu için Google Drive çevrimdışı olmaya devam ediyor hatası görünür. Bu nedenle, bilgisayarınızda uygulamayı sonlandırmayı deneyebilir ve bu sorunun çözülüp çözülemeyeceğini görmek için yeniden açabilirsiniz.

Çözüm 4: Google Drive önbelleğini temizleyin

Diğer yöntemler işe yaramazsa Google Drive uygulamasının önbelleğini temizleyin. Uygulamanın önbelleğindeki yığılma, internet bağlantınızı çevrimdışı görünmesine neden olabilir.

Çözüm 5: Drive hesabınızdan çıkış yapın ve tekrar oturum açın

Bazı kullanıcılar, özellikle de bir cihazda birden fazla Google hesabı kullananlar, Google hesaplarından çıkış yapıp tekrar giriş yaptıklarında hatalarını çözdüklerini bildirmişlerdir. Çıkış yapmak ve asıl Google Drive hesabınızda tekrar oturum açmak çevrimdışı görünme sorununu çözebilir.

Sorun 2: Google Drive oturum açmadınız hatası

Google oturum açılamadı ya da oturum açmadınız hatası alıyorsanız akla ilk gelen çözüm, bilgisayardaysanız farklı bir tarayıcı kullanmayı denemek ya da cihazınızı yeniden başlatmaktır. Hem telefonlar hem de bilgisayarlar için geçerli olacak şekilde cihazınızı yeniden başlatmak, bağlantınız kaynaklı bir sorunu sıfırlayarak ortadan kaldırabilir. Bunların dışında Google Drive oturum açmadınız hatası için deneyebileceğiniz diğer çözüm önerileri aşağıdaki gibidir.

Sorun 3: Google Drive yükleme bekleniyor

Google Drive’ım, dosyalarınızı yüklemek için harika bir uygulamadır. Ancak bazen dosyalarınızı yüklerken türlü sorunlarla karşılaşabilirsiniz. Bunlardan biri de Google Drive yükleme bekleniyor hatasıdır ve uygulama bu ifadeyle takılıp kalır. Dosyalarınızı bulut hesabınıza yüklerken karşılaştığınız bu durum vakit kaybı ve erişim sorunlarına neden olur. Google Drive yükleme bekleniyor hatasını çözmeniz için deneyebileceğiniz yöntemler de diğer yukarıdakilere benzer niteliktedir.

Google Drive yükleme bekleniyor hatası çözümü için;

Google Play Hesap Ekleme Sorunu

Android kullanıcıları Google Play Store’da bir hesap eklemek ve oturum açmak zorundadır. Çünkü Play Store, Android uygulamalarına ev sahipliği yapar ve uygulamaları indirip yüklemek için en güvenilir kaynaktır. Ayrıca film kiralama, e-kitap satın alma ve müzik satın alma hizmetleri de verir. Android telefonunuza ya da tabletinize entegre olarak gelen Play Store’da oturum açma hatası yaşarsanız ne olur? Elbette cihazınızdan gereken verimi alamazsınız. Google Play Store’da hesap ekleyemiyor ve oturum açma hatası yaşıyorsanız çözüm önerilerimizi deneyin.

 1. Google Play Hizmetleri’nden önbellek ve veri temizliği yapın.
 2. Telefonunuzda önbellek ve veri temizliği yapın.
 3. Google Hesabınızı Play Store’dan kaldırıp tekrar oturum açmayı deneyin.
 4. Ağ bağlantınızı kontrol edin.
 5. Play Store güncellemelerini kaldırın.
 6. Cihazınızı fabrika ayarlarına sıfırlayın.

Google Play Store Oturum Açma Hatası

Google Play Store oturum açma hatası yaşıyorsanız öncelikle Android cihazınızın bir Wi-Fi ağına bağlı olduğundan emin olun. Cihazınızda bir sistem hatası olup olmadığını denetlemek için cihazınızı yeniden başlatın. Yine Google Play Hizmetleri’nde önbellek ve veri temizliği yapın. Ayrıca Play Store’daki bir güncelleme hatası da giriş yapamamanıza neden olabilir. Play Store güncellemelerini kaldırmak da işe yarayabilir.

Bunların dışında Google Play kimlik doğrulama sorunu da giriş yapmanızı engelleyebilir. Play Store kimlik doğrulama sorununu düzeltmek için aşağıdaki adımları uygulayın:

 1. Play Store’un son güncellemesini kaldırın ya da yeniden yükleyin.
 2. Google hesabınızı Play Store’dan kaldırın ve tekrar eklemeyi deneyin.
 3. Ardından Farklı bir Google hesabı ile giriş yapmayı deneyin.
 4. Google Play Store önbelleğini temizleyin.
 5. Wi-Fi kullanıyorsanız hücresel veri ile, hücresel veri kullanıyorsanız Wi-Fi ile bağlantı yapmayı deneyin.
 6. Hâlâ Play Store’a giriş yapamıyorsanız cihazınızı fabrika ayarlarına sıfırlayın.

Android telefon ve tabletlerde Google hesabı ekleme

İlk olarak Ayarlar’a girin. Hesap bölümüne dokunun ve ardından Google hesabınızı ekleyin. Android cihazınıza Google hesabı eklemek oldukça kolaydır. Daha ayrıntılı ve adım adım anlatım için aşağıdaki talimatları uygulayın.

 • Telefonunuzda Ayarlar’ dokunun.
 • Ardından ekranı aşağı kaydırın ve “Hesap ekle” düğmesine dokunun.
 • Listeden “ Google”ı seçin.
 • Telefon kilidiniz ya da parmak izi / yüz tanıma onayı gerekirse onay verin.
 • Oturum açma sayfası yüklenirken bekleyin.
 • Ardından açılan sayfada Gmail adresinizi girin.
 • Ekranın altındaki “ İleri”ye dokunun.
 • Şifrenizi girin ve “İleri”ye dokunun.
 • Son olarak cihazınızda Google hesabına erişim izin vermeniz gerekiyor.
 • İzin verin ve hesap ekleme işlemini bitirin.

Android telefon ve tabletlerde birden fazla Google hesabı ekleme

İlk Google hesabınızı Android cihazınıza ekledikten sonra başka Google hesapları da ekleyebilirsiniz.

 • Cihazınızda Ayarlar bölümüne gidin.
 • Hesap kısmını bulun.
 • Hesap ekle‘ye dokunun.
 • Google‘u bulun.
 • Ekran kilidinizi ya da kimlik doğrulamanızı onaylayın.
 • Eklemek istediğiniz Google kullanıcı adını ve şifresini girin.
 • İşlemi tamamlayın.

Birden fazla Google hesabı ekleme sırasında yeni bir Google hesabı da oluşturabilirsiniz. Bunun için Google oturum açma ekranında “Hesap oluşturun”a dokunmanız yeterlidir.

Yorumunuzu paylaşın

%d blogcu bunu beğendi: