Google Drive hesabınıza giriş oldukça kolaydır ve Drive’ı indir seçeneğiyle hem tarayıcı hem masaüstü hem de mobil uygulama olarak kullanabilirsiniz. Tek Gmail hesabı ile Drive’ın yanı sıra Google Chrome, Fotoğraflar, Blogger gibi birçok hesaba giriş yapabilirsiniz. Bu makalemizde sizlere Google Drive hesabınıza nasıl giriş yapabileceğinizi anlatacağız. Google Drive’a giriş yaparak dosya yükleme, yedekleme, WhatsApp yedeği alma, Google Fotoğraflar’ı kullanma gibi birçok özelliği kullanabilirsiniz.

Google Hesap Yedekleme

Bir Google hesabınız varsa Gmail’iniz bir e-posta hesabı kullanmaktan fazlasını yaparsınız çünkü birçok özelliğe sahiptir. Bunlardan biri de internet Google’ın ürünlerine Gmail ile giriş yapabilme imkânınızın olmasıdır. Birçok uygulama ve site, topluluklarına Gmail ile giriş ve kaydolma fırsatı sunmaktadır. Google hesabınızla Drive’da oturum açarak 15 GB’lık bir depolama alanına sahip olursunuz. Bu, ücretsizdir. Gmail hesabınızda daha fazla depolama alanı elde etmek için ücretli paketler de sunulmaktadır.

Google Drive Masaüstü, iPhone ve Android İçin İndir

Google hesabınıza erişimi Gmail ile yaptığınız gibi, Drive’a da Gmail hesabınızla giriş yapabilirsiniz. Drive’ı hangi cihazda kullanıyorsanız o cihaz için uygun olan indirme linkini kullanabilirsiniz. Google Drive masaüstü, iPhone ve Android cihazlar için uyumludur ve bu eşsiz dosya depolama uygulamasına cihazlarınızdan erişebilirsiniz.

Rehberi Google Hesabına Yedekleme

Google Drive masaüstü versiyonunu indirmek için tıklayın

iPhone Google Drive uygulamasını indirmek için tıklayın

Android Google Drive uygulamasını indirmek için tıklayın

Google Drive Giriş

Google Drive hesabınızda sol taraftaki seçenekleri kullanarak depolama alanınızı yönetebilirsiniz. Buna göre;

Google Fotoğraflar Giriş

Google Fotoğraflar

2015 yılında piyasaya sürülen Google Fotoğraflar, telefonunuzdaki fotoğrafları, videoları ve ekran görüntülerini depolayabilen bir araçtır. Google Fotoğraflar, elinizin altında olması gereken sağlam bir medya yedeği almanıza imkân verir. Ve bulut tabanlı bir araç olduğu için telefonunuzda da yer açmanızı sağlar. Ayrıca, bilgisayar, Android ve iOS cihazlarda kullanılabilir. Ayrıca Google Fotoğraflar oldukça güvenli bir Google uygulamasıdır.

google fotoğraflar indir

Fotoğraflar kullanıcısıysanız yeni fotoğraflar yükleyebilir, yeni videolar, animasyonlar, kolajlar, albümler ve fotoğraf kitapları görüntüleyebilir, düzenleyebilir, kaydedebilir ve oluşturabilirsiniz. Ayrıca Google Fotoğraflar’a yüklediğiniz her şeyi indirebilirsiniz. Yani bulut tabanlı yedeklemeniz bilgisayarınıza veya haricî sabit sürücünüze kolayca indirilebilir.

Gmail Profil Resmi Değiştirme

Bu arada Google Drive’ın içinde artık Google Fotoğraflar görüntülenmiyor. Google Drive’da ve Fotoğraflar’da yapılan bir güncelleme ile artık depolama alanınızı ve Google Fotoğraflar uygulamasını ayrı ekranlarda görüntüleyebiliyorsunuz.

Google Fotoğraflar masaüstü giriş için tıklayın

iPhone için Google Fotoğraflar indir

Android için Google Fotoğraflar indir

Google Fotoğraflar giriş için Gmail kullanıcı adınız ve şifrenizle oturum açmanız yeterlidir. Oturum açtıktan sonra fotoğraflarınızı görüntüleyebilirsiniz.

Yorumunuzu paylaşın

%d blogcu bunu beğendi: