Gmail nedir sorusunun cevabını bir Gmail hesabına sahipseniz mutlaka merak etmişsinizdir. Google Mail’in kısaltması olan Gmail, Google tarafından sağlanan ve kullanıcıların İnternet üzerinden e-posta gönderip almalarını sağlayan ücretsiz bir hizmettir. 1 Nisan 2004’te duyurulan Gmail’in, başlangıçta Google’ın bir şakası olduğu sanılmıştır.

gmail nedir, gmail nedir ne işe yarar, gmail açılımı nedir, gmail ne demek

Gmail nedir, ne işe yarar, nasıl kullanılır?

Gmail, en popüler çevrimiçi e-posta hizmetlerinden biridir. Bir Gmail hesabınız varsa, cep telefonunuzda kurulu olması, bilgisayar başına oturmanıza gerek kalmadan istediğiniz zaman e-postanızı okumanızı ve yanıtlamanızı kolaylaştırır. Telefonunuzda kurulumu çok kolaydır ve cep telefonunuzdan Gmail hesabınıza eriştiğinizde, postalarınızı kontrol etmenin ne kadar kolay olduğunu görebilirsiniz.

Gmail, 15 gigabaytlık ücretsiz veri depolama alanı sağlaması bakımından benzersizdir. Bu, çoğu kullanıcının, kullanılabilir depolama alanlarını aştığı için e-posta alamama konusunda endişelenmesine gerek olmadığı anlamına gelir. Dolayısıyla Gmail hesabınıza giriş yaptıktan sonra 15 GB’lık ücretsiz bir depolama alanına sahip olursunuz.

Gmail’in mail hizmetinin bir başka özelliği de, kullanıcıların dokuz aya kadar etkin olmamalarına izin vermesidir. Pek çok benzer hizmet, bir hesabı aktif tutmak için 30 günde bir oturum açma gerektirir. Gmail’de mevcut en iyi spam algılama özellikleri yer alır. Bu da neredeyse tüm spamlerin filtrelenip çöp kutusuna atıldığı anlamına gelir. Böylece onu okumak zorunda kalmazsınız.

Gmail hesabı ne işe yarar?

gmail nedir ne işe yarar nasıl kullanılır, gmail açılımı nedir

Google tarafından sağlanan ücretsiz bir e-posta hizmeti olan Gmail, birçok yönden diğer herhangi bir e-posta hizmeti gibidir: E-posta gönderip alabilir, spami engelleyebilir, bir e-posta adres defteri oluşturabilir ve diğer temel e-posta görevlerini gerçekleştirebilirsiniz. Ancak, onu en popüler çevrimiçi e-posta hizmetlerinden biri hâline getiren bazı benzersiz özelliklere de sahiptir. Ücretsiz, güvenli ve hızlı olması öne çıkan benzersiz özelliklerinden bazılarıdır.

Ayrıca Google’ın bu benzersiz ve ücretsiz e-posta hizmetinde kullanıcılar web sitesinin yanı sıra POP3 / IMAP protokolleri sayesinde de oturum açabilir.

Gmail ücretli mi?

Peki Gmail’i kullanmak paralı mı? Elbette hayır. Gmail (cii-meyıl olarak telaffuz edilir), kullanıcılara e-postaları için 15 GB ücretsiz depolama alanı sunar ve tamamen ücretsizdir. Ayrıca art arda ilişkili iletileri otomatik olarak bir konuşma dizisinde düzenler. Google Mail olarak da bilinen Gmail’e kişisel bir bilgisayardan, tabletten veya herhangi bir Android veya iOS cihazından mobil uygulama ile erişilebilir.

Google’ın kurucu ortağı ve CEO’su Larry Page’e göre şirket, Gmail’i oluşturmak için bir kullanıcının Yahoo Mail ve Microsoft Outlook.live.com (önceden Hotmail olarak biliniyordu) gibi mevcut e-posta hizmetlerindeki sorunlardan şikâyet eden mektubundan ilham aldı. Şikâyetlerinden biri de depolama alanını boşaltmak için e-postaların sürekli silinmesi gerektiğiydi. Gmail’de ücretsiz depolama alanı sayesinde bu sorun tamamen çözüldü.

Bu arada Gmail’e bırakın para ödemeyi, Gmail’den para kazanmak ister miydiniz? Eğer cevabınız evetse sizi buraya alalım: Gmail’den Para Kazanma

Gmail’in özellikleri nelerdir?

gmail'in özellikleri ne, ne işe yarar, gmail'in tanımı nedir, gmail'le neler yapılır, gmail'in açılımı nedir

Gmail’in güvenlik özellikleri nelerdir?

Gmail nasıl kullanılır?

Gmail’in nasıl kullanılacağını öğrenmek, Gmail’in sunduğu tüm güçlü işlevlerden gerçekten yararlanmanıza yardımcı olabilir. Ne de olsa, Gmail’de yalnızca e-posta gönderip almaktan daha fazlası vardır.

gmail nedir nasıl kullanılır ne işe yarar, gmail ile neler yapılır, gmail açılımı nedir

Ancak Gmail’le başka neler yapabilirsiniz? Doğrudan Gmail gelen kutusundan anlık iletiler gönderebilir, toplantılar düzenleyebilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz.

Gmail hesabı nasıl açılır?

Gmail’de hesabınız yoksa, bir tane oluşturmanız gerekir. Çevrimiçi olun ve http://www.gmail.com adresini ziyaret edin. Sitedeki talimatları izleyin ve şifrenizi not edin. Harfler, sayılar ve semboller dâhil olmak üzere şifrenizi tahmin edilmesini zorlaştırmanızı öneririz.gmail nedir, ne işe yarar, nasıl kullanılır, gmail hesabı nasıl açılır

Gmail’i kullanmak için yalnızca birkaç dakika harcayarak bir Google hesabı oluşturabilirsiniz. Bir Google hesabı oluşturmak için,

Eğer kurtarma telefon numarası girdiyseniz telefon numaranızı doğruladıktan sonra gelen kutunuza girebilirsiniz.

Hâlihazırda bir e-posta hesabınız varsa ancak parolanızı unuttuysanız, e-posta hesabınızdan çıkış yapın ve “Parolanızı mı unuttunuz?” seçeneğini tıklayın. Bu, sizden yeni bir şifre oluşturmanızı isteyecektir.

Gmail giriş nasıl yapılır?

Gmail’e giriş yaparak Gelen Kutusu’nun ayrıcalıklarından yararlanabilirsiniz. Ücretsiz bir Gmail hesabı oluşturduktan sonra Gmail’de oturum açmak için;

  1. http://www.gmail.com’a buradan gidin.
  2. E-posta veya telefon numaranızı yazın ve İleri’yi seçin.
  3. Şifrenizi girin ve yine İleri’yi seçin.
  4. Gelen Kutusu açılacaktır.

Gmail hesabınızı telefonunuzda mobil uygulama ile kullanın

iPhone ya da Android telefonunuzda Gmail’i kullanmak için mobil uygulamasını AppStore ya da Google Play Store‘dan indirmeniz gerekir.

iPhone için Gmail’i indirin: Google’dan E-posta

Android için Gmail’i indirin: Gmail Android Son Sürümü

Hesabınızda oturum açmak veya yeni bir hesap oluşturmak için Gmail’i indirdikten sonra mobil uygulama simgesine dokunun. Yukarıdaki başlıklarda anlattığımız hesap oluşturma veya oturum açma talimatlarını uygulayın.

Gmail’de Hesap Açarak Erişebileceğiniz Ücretsiz Google Ürünleri

Gmail’i kullanmak, Google’ın aşağıdakiler gibi diğer ücretsiz kullanımlı üretkenlik araçlarına da erişmenizi sağlar:

hangi servis google'ın bir parçasıdır

Ek uygulamalar arasında Google Play, Google Haberler, Google Chat, Google Kişiler, Google Translate ve Google Fotoğraflar yer alır.

Hesap profil resminizin hemen solunda, Gmail’in sağ üst köşesindeki Google uygulamaları simgesini tıklayarak bu uygulamalara erişin. Ancak bunlar, işletmelere üretkenlik uygulamaları ve ortak çalışma araçlarının yanı sıra bulut depolama sağlayan bir ücretli hizmetler paketi olan Google Workspace (eski adıyla G Suite) ile karıştırılmamalıdır.

Gmail açılımı nedir?

Bir e-posta hesabına sahip olmak isteyen herkesin şüphesiz ilk durağı Gmail maildir. Bu yüzden de dünyanın en çok tercih edilen mail hizmetinin açılımı ve Gmail ne demek sorusunun cevabı da merak konusu. Gmail’in açılımı nedir ve Gmail ne demek sorularına cevabı elbette Google ile verebiliriz.

gmail açılımı, gmail açılımı nedir, gmail'in açılımı nedir, gmail ne demek

Google’ın sahibi olduğu mail hizmetini Gmail olarak belirlemesinin ilk nedeni tabii ki Google’ın G’sidir. Açılımı Google Mail olan Gmail de böylelikle doğmuştur. Dolayısıyla Gmail’in açılımı Google Mail’dir.

Yorumunuzu paylaşın

%d blogcu bunu beğendi: