Gmail Hesap Silme Linki

Gmail hesap silme linki (myaccount.google.com/deleteservices) tıkladığınızda sizi Gmail hesabınızı kalıcı olarak silebileceğiniz bir sayfaya götürür. İşlemden geçtikten sonra, kişileriniz, tüm e-postalarınız ve hesap ayarlarınız silinecektir. Eğer telefonunuzdaki kişileri Google hesabınıza yedeklediyseniz bunları indirebilirsiniz. Artık Gmail adresinizi e-posta göndermek veya almak için kullanamazsınız. Ve mail adresi gelecekte başka hiç kimsenin kullanmasına açık olmayacaktır. Ancak bir Gmail hesabını silmek, e-posta adresine bağlı Google Hesabını silme anlamına gelmez. Google Drive, Google Photos, Google Takvim, Google Play ve daha fazlası gibi diğer tüm Google Hesabı hizmetlerine erişmeye devam edeceksiniz. 

Gmail, gelecekte Google Hesabında oturum açmak için kullanmak üzere alternatif bir e-posta adresi girmenizi hesap silme işlemi sırasında isteyecektir. Not: Gmail hesap silme işlemi konusunda zaten bilginiz varsa direkt Gmail silme linki için buraya tıklayabilirsiniz. Otumunuz açıksa direkt olarak Gmail silme ekranına ulaşırsınız. Değilse kullanıcı adı ve şifrenizle Gmail hesap silme ekranına erişim sağlayabilirsiniz. Google bu ekranda size silinecek verileriniz ile ilgili bilgi verir. Bu arada Google hesabını silme ile Gmail hesabını silmek aynı anlama gelmez. Ayrıntılı bilgiyi buradan alabilirsiniz: Google hesabını kalıcı olarak silme

Gmail hesap silme işlemi nasıl yapılır?

Gmail hesap silme işlemi kalıcı olarak yapılır ve Google Drive, Google Takvim ve Google Fotoğraflar hesaplarındaki içerik kaybolur. Ve bu hesapla YouTube veya Google Play’de satın alınan aboneliklere (uygulamalar, filmler, oyunlar, vb.) artık erişemeyeceğiniz anlamına gelir. Silinen Google Hesabı ile senkronize edilmiş bir Google Chrome kullanıcısıysanız yer imleriniz de dâhil olmak üzere tarayıcınızdaki tüm bilgiler de silinecektir. Gmail hesabınız silindiği takdirde mailleriniz ve mail adresindeki verileriniz silinir. Eğer Gmail e-posta hesabı silme işlemi sırasında adresiniz diğer Google hesaplarına da (YouTube, Google Play vs.) bağlıysa çözüm basit.

Google sizden Gmail hesabı silme işlemi sırasında bu hesaplarınıza bağlanırken kullanmanız için bir mail adresi girmenizi istiyor. Gireceğiniz mail adresi Gmail uzantılı olamıyor. Dolayısıyla diğer Google hesaplarınıza Gmail uzantılı olmayan başka bir mail adresi ile bağlanabiliyorsunuz. Fakat bunun için önce bu mail adresinize gelen doğrulama e-postasına tıklayıp sahipliğinizi doğrulamanız gerekiyor. Öncelikle Gmail silme linki ile işleme başlayacağız. Gmail mail hesabı silme işlemini kalıcı olarak telefondan veya bilgisayar üzerinden yapabilirsiniz.

İlginizi çekebilir: Hotmail Hesap Silme

Buraya tıklayın ve aşağıdaki screen shotta yer alan Gmail silme linki sayfasına ulaşın. myaccount.google.com/deleteservices Gmail hesap silme linkidir.

Gmail Hesabı Silme Resimli Anlatım 

gmail hesap silme linki kullanıcı adı ekranı

gmail hesap silme linki şifre ekranı

veri ve kişiselleştirme

verilerinizi indirin, silin veya verileriniz için bir plan oluşturun

bir hizmeti veya hesabınızı silin

gmail hesap silme linki şifre ekranı

gmail hesabınızı kalıcı olarak silmek için çöp kutusuna tıklayın

google'da nasıl oturum açacaksınız

Gmail hesabı telefondan nasıl silinir?

Telefondan Google hesabı silme işlemi de çok kolaydır. Aşağıdaki adımları uygulayarak telefondan Gmail hesabınızı kalıcı olarak silebilirsiniz:

  1. Gmail hesabını silme işlemini telefon ve bilgisayardan aynı adımlarla yapabilirsiniz. Buraya tıklayıp Gmail hesap silme linkini açın. “Oturum açın“a tıklayın. Sileceğiniz Gmail e-posta adresinizi veya telefon numarasını girip “İleri“ye tıklayın.
  2. Şimdi erişmek istediğiniz hesabın şifresini girin ve “İleri“ye tıklayın.
  3. Hesabınıza erişim sağladıktan sonra ekranın sol kısmındaki “Veri ve kişiselleştirme” bölümü işimizi halledecek. “Veri ve kişiselleştirme“yi seçin.
  4. Veri ve kişiselleştirme“yi seçtikten sonra “Verilerinizi indirin, silin veya verileriniz için bir plan oluşturun” başlıklı bölümü bulacağız.
  5. Veri ve kişiselleştirme” sayfasında aşağı doğru inin. “Verilerinizi indirin, silin veya verileriniz için bir plan oluşturun” başlıklı bölümü bulun. Eğer Gmail hesabınızı kapatmadan önce verilerinizi yedeklemek istiyorsanız “Verilerinizi indirin“e tıklayıp talimatları uygulayın. Google hesabı silme işlemine devam etmek için “Bir hizmeti veya hesabınızı silin“i tıklayın.
  6. Bir Google hizmetini silin” işlemi ile Gmail gibi belirli bir Google hizmetini silersiniz. Biz, “Bir Google hizmetini silin“in altındaki “Bir hizmeti silin“e tıklıyoruz. “Bir hizmeti silin“e tıkladığınızda Google sizden güvenlik için tekrar hesabınızın şifresini girmenizi ister. Şifrenizi girip “İleri“ye tıklayın.
  7. Gmail’in karşısındaki çöp kutusu ikonuna tıklayın.
  8. Google’da nasıl oturum açacaksınız?” uyarısı gelecektir. Bu uyarıda kapatmak istediğiniz Gmail adresinin yerine, Gmail uzantılı olmayan başka bir mail adresi istenmektedir. Hotmail, Yahoo vb. bir mail adresini girin. “DOĞRULAMA E-POSTASI GÖNDER“e tıklayın.

Yorumunuzu paylaşın

%d blogcu bunu beğendi: