8 Aralık 2022 08:25
Anasayfa » Blog » Bruce Lee çok fazla su içtiği için mi öldü? Bilim İnsanlarından Çarpıcı İddia!
Bruce Lee neden öldü, bruce lee nasıl öldü, bruce lee çok su içmekten mi öldü

Bruce Lee neden öldü, bruce lee nasıl öldü, bruce lee çok su içmekten mi öldü

Bruce Lee’nin ölümü 1973’te bir gizemle örtüldü, ancak şimdi bilim adamları, aktörün çok fazla su içmekten kaynaklanabilecek hiponatremiden ölmüş olabileceğini düşünüyorlar. Bruce Lee’nin gerçek ölüm nedeni ve Victoria Johns’un haberinden detaylar…

Bruce Lee neden öldü, bruce lee nasıl öldü, bruce lee çok su içmekten mi öldü

The Mirror’dan Victoria Johns’un haberine göre, Hollywood efsanesi Bruce Lee, çok fazla su içmekten ölmüş olabilir… Bilim insanları Kung Fu yıldızı öldükten yaklaşık 50 yıl sonra Bruce Lee’nin ölümüne ilişkin çarpıcı bir iddiada bulundu.

Dövüş sanatları uzmanı ve Hollywood ikonu, 1973’te Hong Kong’da öldüğünde 32 yaşındaydı.

O sırada yapılan bir otopsi, Lee’nin ölüm nedeninin, doktorların ağrı kesicinin etkilerinden sorumlu tuttukları beynin su toplaması olduğunu ortaya çıkardı.

Ancak bilim insanları artık bunun başka bir açıklaması olabileceğini düşünüyor.

Araştırmacılar, oyuncunun çok fazla su içmekten vücuttaki sodyumun seyrelmesine neden olan hiponatremiden ölmüş olabileceğini ortaya çıkardı.

Bir dengesizlik, beyindekiler de dâhil olmak üzere vücuttaki hücrelerin şişmesine neden olur.

Clinical Kidney Journal’da sağlık görevlileri “Başka bir deyişle, Bruce Lee’yi böbreğin fazla su atamamasının öldürdüğünü sanıyoruz” diye yazdı.

Bruce Lee’nin Gerçek Ölüm Nedeni Hiponatremi

Çalışma, Bruce’un hiponatremi için çok sayıda sıvı içmek, dehidrasyona neden olabilen esrar kullanmak ve reçeteli ilaçlar ve alkol gibi böbrekleri zayıflatabilecek diğer uyarıcılar dâhil olmak üzere birden fazla risk faktörüne sahip olduğunu iddia ediyor.

Yıldızın karısı Linda, Bruce’un ölmeden önce sıvı bazlı bir havuç ve elma suyu diyeti uyguladığını açıkladı.

2018’de yayımlanan “Bruce Lee, A Life” biyografi kitabının yazarı Matthew Polly, oyuncunun öldüğü akşam büyük miktarda su içtiğinden de bahsetti.

Bruce Lee neden öldü, bruce lee nasıl öldü, bruce lee çok su içmekten mi öldü

Clinical Kidney Journal’ın çalışması şu sonuca varıyor: “Bruce Lee’nin belirli bir böbrek fonksiyon bozukluğundan öldüğünü varsayıyoruz: esas olarak boru şeklindeki bir fonksiyon olan su homeostazını sürdürmek için yeterli suyu dışarı atamama. Bu, Lee’nin ölümünün zaman çizelgesine uygun olarak, fazla su alımı idrardaki su atılımıyla eşleşmezse, hiponatremiye, beyin ödemine (beyin şişmesi) ve saatler içinde ölüme yol açabilir.”

Araştırmacılar, Bruce’un su tüketiminin ölümüne giden yolda bahsedildiği için – “çok sıradan bir aktivite” olduğunda – muhtemelen öldüğü gün olması gerekenden “fark edilir derecede daha yüksek” olduğunu belirtti.

Aktörün ölümü, 1973’te Bruce’un Çinli gangsterler tarafından öldürüldüğü, kıskanç bir sevgili tarafından zehirlendiği ve hatta üstündeki bir lanetin kurbanı olduğu söylentileriyle gizemle örtüldü.

1 thought on “Bruce Lee çok fazla su içtiği için mi öldü? Bilim İnsanlarından Çarpıcı İddia!

Bu Sign In Up makalesine bir yorum yapın