8 Aralık 2022 10:07
Anasayfa » Blog » 13 Kasım 2022 Sosyal Ağlar (Tiktok, Twitter, Instagram, YouTube, Facebook) çöktü mü? Facebook, Tiktok, Twitter, Instagram, YouTube erişime ne zaman açılır?
13 Kasım 2022 Sosyal Ağlar (Tiktok, Twitter, Instagram, YouTube, Facebook) çöktü mü? Facebook, Tiktok, Twitter, Instagram, YouTube erişime ne zaman açılır? twitter çöktü mü, instagram'a neden girilmiyor, instagram çöktü mü, tiktok çöktü mü

13 Kasım 2022 Sosyal Ağlar (Tiktok, Twitter, Instagram, YouTube, Facebook) çöktü mü? Facebook, Tiktok, Twitter, Instagram, YouTube erişime ne zaman açılır? twitter çöktü mü, instagram'a neden girilmiyor, instagram çöktü mü, tiktok çöktü mü

Sosyal medya platformlarında yaşanan erişim problemlerine bir yenisi eklendi. 13 Kasım 2022 tarihi itibarıyla Facebook, YouTube, Twitter, Tiktok ve Instagram’a erişim problemi yaşanıyor. Facebook, YouTube, Tiktok, Twitter, Instagram gibi platformlara giriş sağlayamayan kullanıcılar internet üzerinden en çok Twitter çöktü mü, Instagram’a neden giriş yapılamıyor, Facebook çöktü mü, Tiktok’a neden giriş yapılmıyor gibi soruların cevabını merak ediyor. 13 Kasım 2022 tarihli İstiklal Caddesi patlaması sonrası da gündeme yine bu sorular geldi. BTK da (Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu) sosyal medya platformlarına girişte yaşanan erişim problemine ilişkin soruların cevabı olabilecek nitelikte bir açıklama paylaştı.

Dünyada milyonlarca kullanıcısı olan sosyal medya platformlarından Twitter, Instagram, Tiktok, YouTube, Facebook gibi ağlarda yaşanan erişim problemi hakkında araştırma yapanlar platformların çöküp çökmediğini merak ediyor. Twitter çöktü mü, Facebook açılmıyor mu, Tiktok’a neden girilmiyor, Instagram’a neden girilmiyor gibi sorular da arka arkaya geliyor. Yaşanan erişim problemi yüzünden kullanıcılar Twitter, Instagram, Tiktok gibi uygulamalarda takipçi paylaşımlarını göremiyor, mesaj gönderemiyor ya da paylaşım yapamıyor. Ayrıca platformlara giriş sonrası sayfa yenileme işlemi de işe yaramıyor. Peki bütün bu platformlara giriş yapılamamasının sebebi ne?

Tiktok, Twitter, Instagram, YouTube ve Facebook çöktü mü? BTK Cephesinden Açıklama Yapıldı

Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu BTK, İstanbul İstiklal Caddesi’ndeki patlamanın ardından yapılan paylaşımlara kısıtlama getirmek için bant daraltma uygulaması yapıldığını açıkladı. Patlamaya ilişkin yapılan paylaşımlardaki görüntülerin sosyal medyada yayılmasını engellemenin amaçlandığını belirten BTK, uygulamanın ne zaman kaldırılacağına ilişkin bir bilgi vermedi. Edinilen bilgiye göre, İstanbul’da meydana gelen patlamadan sonra sosyal medya platformlarında ortaya çıkan aykırı görseller ve videoların kamuoyunda yayılmasını önlemek için yapılan bildirimler doğrultusunda BTK, bant daraltma uygulamasının yapıldığını açıkladı.

BTK’nın internete erişim sorunu ile ilgili güncellemelerini takip etmek için Twitter adresi: https://twitter.com/BTKbasin

Instagram’a neden girilmiyor? Twitter çöktü mü? Sorun ne zaman düzelir?

Instagram ve Twitter ile ilgili yaşanan giriş sorunlarına ilişkin şikâyetler üzerine de Türk Telekom’dan açıklama geldi: “Şirketimiz kaynaklı olmayan sebeplerle sosyal medya platformlarına erişimlerde sorunlar yaşanmaktadır.” Twitter ve Instagram’a an itibarıyla hâlâ girilmiyor.

1 thought on “13 Kasım 2022 Sosyal Ağlar (Tiktok, Twitter, Instagram, YouTube, Facebook) çöktü mü? Facebook, Tiktok, Twitter, Instagram, YouTube erişime ne zaman açılır?

Bu Sign In Up makalesine bir yorum yapın